Fiziksel Gelişim
Bebeklik ve Yürüme Çağında Fiziksel Gelişim
Bebekler ve yürüme çağındaki çocuklar çok hızlı bir gelişim gösterirler. Vücutlarında büyüklükleri, kas-yağ oranları, iskelet gelişiminin takibi hekimler tarafından izlenmektedir ve büyüme..
daha fazlasını oku
En Çok Okunan
Çocuklar Oynamayı Nasıl Öğrenir? Oyun Gelişiminin 6 Aşaması
Oyun tamamen eğlenmekle ilgilidir! Çocuğunuzun eğlenceli ve zevkli bulduğu organize veya yapılandırılmamış her türlü aktivite oyun olarak kabul edilir. Ancak oyun, çocuğunuz için eğlenceli bir aktiviteden çok daha fazlasıdır! Bir çocuk büyüdükçe oyun gelişiminin farklı aşamalarından geçer.
Nis 26, 2022 daha fazlasını oku
Bizi sosyal medyada takip et
Bilişsel Gelişim
Bebeklik ve Yürüme Çağında Bilişsel Gelişim
Bebekler bu dönemde dünyaları hakkında çok az şey bilirler. Doğumdan itibaren, 1 yaşa kadar bebekler emer, kavrar ve aynı şekilde düşünürler. 1 - 4 ay arasında baş parmaklarını emmek, bir emzik..
daha fazlasını oku
Sosyo–Duygusal Gelişim
Bebeklik ve Yürüme Çağında Duygusal ve Sosyal Gelişim
Bu yaş döneminde özellikle bebeklerin bakımının sevgi dolu ve anlayışla yapılması, çocukta temel güven duygusunun gelişmesini sağlar. Kendisini güvende hisseden bebek, çevresini inceleme ve..
daha fazlasını oku
Sosyo–Duygusal Gelişim
Çocuklarda Bilinçli Farkındalık (Mindfulness)
Çocuklar genellikle bunun kendilerini iyi hissettirdiğini söyler. Birkaç seanstan sonra bile çocuğunuz daha odaklanmış, daha sakin ve daha rahat olduğunu görebilir. Farkındalıkla nefes alma..
daha fazlasını oku